Ranking Odpowiedzialnych Firm 2023 – właśnie ruszamy

Rozpoczynamy właśnie siedemnastą już edycję Rankingu Odpowiedzialnych Firm. I oczywiście zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w tym corocznym, interesującym i pożytecznym wydarzeniu.

Dlaczego to może być dla Państwa interesujące i pożyteczne? Oto wyjaśnienia. Żeby było krócej, w kilku zwartych punktach. Dziś przecież mało kto chce czytać długie teksty.

  1. ROF to przede wszystkim znakomite narzędzie. Może nawet jedno z najlepszych. Dzięki niemu można bowiem skutecznie i w zgodzie z trendami ocenić jakość odpowiedzialnego zarządzania. ROF pozwala też dokonać takiej oceny w zestawieniu z najważniejszymi uczestnikami polskiego rynku.
  2. Udział w ROF jest darmowy. Czego chcieć więcej? Tak, co roku otrzymujemy mnóstwo pytań o „ukryte” opłaty. Od razu spieszę z odpowiedzią: nie ma ich. I kropka.
  3. Aby wziąć udział w ROF wystarczy wypełnić ankietę i nic więcej. Ankieta składa się z pytań „tak/nie”, wymagających podania dodatkowych informacji, np. o wskaźnikach lub też linku do informacji, o które pytamy.
  4. Tegoroczny ROF, dzięki ankiecie przygotowanej przez prof. Bolesława Roka, jeszcze lepiej wpisuje się w potrzeby uczestników rankingu. Zawarte w nim pytania w tym roku podzielone są na jedenaście części, zgodnie z przyjętymi Standardami Sprawozdawczości w zakresie Zrównoważonego Rozwoju (ESRS). Te zasady już za rok zaczną obowiązywać również spółki działające na polskim rynku.

To tylko cztery punkty, ale jakie ważne! Na koniec jeszcze niezbędna formułka o tym, „kto za tym stoi”. Otóż, Ranking Odpowiedzialnych Firm jest od siedemnastu lat przygotowywany niezmiennie przez dwóch autorów: Bolesława Roka z Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu Akademii Leona Koźmińskiego oraz Jarosława Horodeckiego, redaktora i analityka. Organizatorem rankingu jest zaś Kozmiński Business Hub, działający w ramach Akademii Leona Koźmińskiego. Partnerami Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2023 są natomiast Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Dziennik Gazeta Prawna. Partnerem merytorycznym, odpowiedzialnym za przegląd odpowiedzi, jest Deloitte.

Bezpłatne uczestnictwo – wystarczy zgłoszenie

Aby wziąć udział w ROF, wystarczy przesłać do nas stosowną informację. W tym roku do wyboru są dwa adresy. Ten z poczty Google został utworzony w minionym roku ze względu na fakt, że pierwotny adres czasami „nie przechodził” przez zabezpieczenia serwerów pocztowych w niektórych największych firmach. Oto wspomniane adresy e-mail.

rankingodpowiedzialnychfirm@gmail.com lub ranking_csr@rankingodpowiedzialnychfirm.pl

Po otrzymaniu zgłoszenia, prześlę dokumenty rankingu oraz link do ankiety on-line, a w razie potrzeby, również ankietę w wersji edytowalnej (czyli w Wordzie).

W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z Rankingiem Odpowiedzialnych Firm, również można się z nami kontaktować poprzez e-mail lub przez profil Rankingu Odpowiedzialnych Firm na Facebooku. W sekcji Archiwum na stronie ROF mogą też Państwo pobrać poprzednie edycje rankingu.

Scroll to Top