-
Dominika BettmanPrezeska zarządu, CEO, Siemens Polska, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu
-
Izabela Błażowskaprzedsiębiorca, społecznik i angel investor
-
Zbigniew BochniarzKatedra Przedsiębiorczości i Etyki w Biznesie ALK
-
Paula BruszewskaPrezes fundacji Social Wolves,twórca praktycznej olimpiady Zwolnieni z Teorii
-
Dorota NowickaKierownik Działu Innowacji Społecznych w FFW, Pełnomocnik Zarządu ds. rozwoju CSR
-
Marta Karwackasocjolożka biznesu, ekspertka ds. CSR, prowadzi blog How to Wear Fair?
-
Paulina KaczmarekManager w zespole Sustainability Consulting CE w Deloitte
-
Aga Osytekprzedsiębiorczyni społeczna, ambasadorka społeczności Głuchych, ekspertka komunikacji, trenerka biznesu
-
Mirella Panek-OwsiańskaEkspertka CSR, zarządzania różnorodnością i komunikacji społecznej
-
Bolesław RokCentrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu
-
Jacek SiadkowskiPrzedsiębiorca Społeczny, współzałożyciel i CEO Gerere Fun for Good
-
Katarzyna WierzbowskaInicjatorka Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
-
Jolanta Wiewióradyrektor zarządzająca HR i komunikacją w Banku Gospodarstwa Krajowego

Dominika Bettman
Od 20 lat zarządza finansami w Siemensie. Nadzoruje wielkie projekty infrastrukturalne w energetyce i kolejnictwie. Ekonomistka, finansistka. Absolwentka Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Advanced Management Program IESE w Barcelonie.
Działa na rzecz etyki i społecznej odpowiedzialności biznesu oraz różnorodności, w tym zwiększenia udziału młodych w działaniu przedsiębiorstw i w życiu publicznym oraz aktywności kobiet w gospodarce. Zainteresowania: zarządzanie firmą i finansami, odpowiedzialne przywództwo, globalne trendy, nowoczesne technologie. Reprezentuje Siemensa w Konfederacji Lewiatan. Członkini Konwentu Doradców Politechniki Warszawskiej. Wchodzi w skład jury Nagrody Naukowej Siemensa. Wiceprezeska Stowarzyszenia Kongres Kobiet. Występuje z wykładami poświęconymi zrównoważonemu rozwojowi i etyce w biznesie. W 2014r. wyróżniona w konkursie Sukces pisany szminką w kategorii Korporacja.

Izabela Błażowska
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz studiów podyplomowych w zakresie zrównoważonego biznesu na Uniwersytecie Cambridge. Współtworzyła wiele projektów biznesowych (m.in. fastdeal.pl, challengerocket.com, globalo.pl). Inwestuje także w przedsięwzięcia na wczesnym etapie rozwoju. W wolnym czasie śpiewa. Z końcem 2016 roku nagrała debiutancki album pt. „Dare to Dream” inspirowany tekstami poezji. E. Bronte. Mama Soni i Borysa, wychowująca w duchu rodzicielstwa bliskości.

Zbigniew Bochniarz
Ekonomista, od 1986 roku pracował jako profesor wizytujący na University of Minnesota, współtworzył Center for Nations in Transition w Humphrey Institute. Był doradcą Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) dla Wschodniej Europy. Jest członkiem Rady Programowej Fundacji Ekonomistów Środowiska i Zasobów Naturalnych w Białymstoku, członkiem założycielem fundacji Partnerstwo dla Środowiska w Krakowie, współzałożycielem Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju.

Paula Bruszewska
Wielokrotnie nagradzana w konkursach m.in w Forbes 30 under 30 Europe, finalistka Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, absolwentka Szkoły Głównej Handlowej oraz Universität St. Gallen w Szwajcarii. Uznawana za jedną z najbardziej obiecujących kobiet biznesu działającą w branży edukacyjnej za co została wyróżniona w projekcie „Jutronauci” Gazety Wyborczej. Ekonomistka, specjalistka w zakresie rynku pracy, perspektyw zawodowych młodych ludzi oraz kobiet w biznesie.

Dorota Nowicka
Od ponad 12 lat zaangażowana w tworzenie i wdrażanie projektów krajowych oraz zagranicznych, w tym finansowanych ze środków UE, dotyczących wspierania przedsiębiorczości, ekonomii społecznej, edukacji zawodowej, innowacji społecznych i zrównoważonego rozwoju.

Marta Karwacka
Socjolożka biznesu. Jest przekonana, że zarządzanie przez wartości ma sens. Mocno wierzy, że świadomi konsumenci to nieodłączny element społecznej odpowiedzialności firm. Jest ekspertką zewnętrzną FOB; jurorką konkursu Verba Veritatis i Sustainable Fashion Award 2018. Współtworzy Koalicję na rzecz Gospodarki Obiegu Zamkniętego RECONOMY. Prowadzi blog How to Wear Fair?

Paulina Kaczmarek
Odpowiada za doradztwo strategiczne i operacyjne dla firm w obszarze zrównoważonego rozwoju. Koordynuje opracowanie i wdrożenie strategii i programów CSR, polityk zrównoważonego łańcucha dostaw i różnorodności, opracowanie raportów w oparciu o wskaźniki GRI. Wcześniej pracowała w PwC i UNDP. Posiada dyplom Uniwersytetu Warszawskiego.

Aga Osytek
W latach 2013-2016 z sukcesem budowała markę Migam. Teraz tworzy Deaf Respect – Agencję badawczo-marketingową i Akademię Rozwoju Głuchych. Doradczyni biznesu w zakresach: zarządzania misją społeczną, rozwijania wpływu społecznego, komunikacji, budowania marki i kultury organizacyjnej.

Mirella Panek-Owsiańska
Członkini zarządu CSR Europe, wieloletnia prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu, jedna z założycielek fundacji Kosmos dla Dziewczynek. Autorka artykułów i komentarzy prasowych, wykładowczyni, mentorka, konsultantka i trenerka. Członkini jury wielu konkursów poświęconych komunikacji i CSR.

Bolesław Rok
Prof. ALK dr hab. Bolesław Rok jest dyrektorem Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu, Katedra Przedsiębiorczości i Etyki w Biznesie, Akademia Leona Koźmińskiego. Prowadzi studia podyplomowe „CSR. Cele Zrównoważonego Rozwoju w strategii firmy”, wspólnie z Deloitte, a także szkolenia i projekty dla firm w zakresie programów etyki i odpowiedzialności biznesu, gospodarki obiegu zamkniętego oraz zrównoważonego rozwoju. Współzałożyciel Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Koalicji na rzecz Gospodarki Obiegu Zamkniętego, członek Rady Programowej Instytutu Innowacyjna Gospodarka, współautor Rankingu Odpowiedzialnych Firm.

Jacek Siadkowski
Ekspert w obszarze grywalizacji, projektowania behawioralnego i przedsiębiorczości społecznej. Współzałożyciel polskiego rozdziału Kairos Society – globalnej sieci młodych przedsiębiorców prowadzących biznesy mające pozytywnie wpływać na świat. Jest na misji pozytywnego wpływu na życie miliona ludzi w ciągu następnych 5 lat.

Katarzyna Wierzbowska
Przedsiębiorca społeczny, współzałożycielka i prezeska zarządu Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, inicjatorka Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, współzałożycielka Klubu Inwestorek Indywidualnych Black Swan Fund. Business Angel Inwestorka. Z wykształcenia cybernetyk, absolwentka krakowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego, uzyskała dyplom typu MBA programu Copernic na francuskich uczelniach.

Jolanta Wiewióra
Zanim jako dyrektor zarządzający HR i komunikacją dołączyła do BGK, przez 10 poprzednich lat pracowała w Banku Zachodnim WBK. Najpierw jako HR biznes partner, a następnie dyrektor HR współtworzyła strategię zarządzania zasobami ludzkimi i pracowała nad jej sukcesywną implementacją. Przez dwa ostatnie lata pracy w BZ WBK odpowiadała za transformację kulturową banku, przez ostatni rok – także za komunikację HR.