Zapraszamy do wzięcia udziału w XI Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Zapraszamy do wzięcia udziału w jedenastej już edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm, którego autorami od początku istnienia tegoż rankingu są Profesor Bolesław Rok z Centrum Etyki Biznesu i Innowacji Społecznych Akademii Leona Koźmińskiego oraz Jarosław Horodecki, dziennikarz. Ranking od 2009 roku publikowany jest przez Dziennik Gazetę Prawną., a od 2015 roku weryfikowany przez firmę Deloitte. Partnerem merytorycznym zestawienia jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Dla tych, którzy dotąd nie zetknęli się z Rankingiem Odpowiedzialnych Firm wyjaśniamy, że uczestnictwo w tym przedsięwzięciu jest darmowe i nie ma żadnych dodatkowych opłat opisanych małych drukiem. Warunkiem wzięcia udziału w Rankingu Odpowiedzialnych Firm jest wypełnienie ankiety, korzyścią zaś otrzymanie nagród i wyróżnień, a przede wszystkim możliwość sprawdzenia swojej firmy pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). Szczególnie, że w tym roku do CSR podchodzimy nowocześnie, zgodnie ze światowymi trendami, czyli mocniej uwzględniamy odpowiedzialne innowacje, zrównoważony rozwój i odpowiedzialne prowadzenie biznesu.

W jedenastej edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm poczyniliśmy dość duże zmiany, których powodem są postulaty zgłaszane przez uczestników rankingu. W tym roku podstawą do stworzenia rankingu jest jedna ankieta składająca się z 50 pytań zamkniętych z dwoma odpowiedziami do wyboru. Zmiana ta zdecydowanie uprości proces wypełniania ankiety, dzięki czemu to zadanie w tym roku zajmie Państwu zdecydowanie mniej czasu niż zwykle. Ponadto wprowadziliśmy zupełnie nowy podział ze względu na stopień zaangażowania w kwestie związane z odpowiedzialnością biznesu. Wyróżniamy trzy poziomy: diamentowy, platynowy oraz kryształowy. Szczegóły dotyczące metodologii przedstawiamy w regulaminie, a w razie wątpliwości – prosimy o kontakt.

Jeśli postanowili Państwo wziąć udział w naszym przedsięwzięciu prosimy o wiadomość z potwierdzeniem chęci uczestnictwa. Wówczas prześlemy dokumenty związane z rankingiem. Później należy tylko w terminie do 10 marca wypełnić ankietę. I to wszystko.

Jeśli w jakikolwiek sposób możemy pomóc w podjęciu decyzji o przystąpieniu do rankingu, prosimy o kontakt w tej sprawie poprzez e-mail, także przez profil Rankingu Odpowiedzialnych Firm na Facebooku. W sekcji Archiwum mogą też Państwo pobrać poprzednie edycje rankingu od początku jego istnienia.

 

Scroll to Top