Ranking ESG. Odpowiedzialne zarządzanie, czyli Ranking Odpowiedzialnych firm w nowym wydaniu

Zmiany, zmiany, zmiany… Ale o tym za chwilę. Ruszamy, i to w nowej odsłonie. To już 18. edycja Rankingu, który w tym roku nazywa się „Ranking ESG. Odpowiedzialne zarządzanie”. Oczywiście nadal jest to nasz stary, dobry Ranking Odpowiedzialnych Firm, tyle że w nowym wcieleniu. Dla przypomnienia – ROF to uznane i cenione zestawienie największych spółek w Polsce, ocenianych pod kątem jakości odpowiedzialnego zarządzania, zgodnie z wytycznymi ESG. I właśnie startujemy!

A teraz garść informacji dla dociekliwych:

  • Organizatorem tegorocznej edycji jest Kozminski Business HUB – tak, jak w ostatnich latach
  • Nazwę ROF zmieniliśmy, by podążać za nowymi regulacjami oraz radykalnie poszerzającym się zakresem sprawozdawczości. Pewnie niektórzy jeszcze pamiętają, że pierwsze dwie edycje Rankingu nazywały się „Good Company Ranking”. Teraz to „Ranking ESG. Odpowiedzialne zarządzanie”
  • Ranking, niezmiennie od 18 lat, powstaje w oparciu o wyniki z obszaru odpowiedzialnego i zrównoważonego zarządzania – prezentowane przez firmy w stosownej ankiecie. Ostateczne wyniki są poddawane weryfikacji przez firmę
  • Za ankietę oraz podsumowanie wyników odpowiadają Bolesław Rok z ALK oraz Jarosław Horodecki, analityk i redaktor.
  • Po raz pierwszy na zawartość ankiety ma wpływ Rada Naukowa Rankingu ESG, w skład której weszli eksperci Climate Leadership UNEP/GRID, Akademii Leona Koźmińskiego i Forum Odpowiedzialnego Biznesu: Maria Krawczyńska-Kaczmarek, Mariusz Gołąb, Aneta Skubida, Katarzyna Frankowiak, Piotr Biernacki, Agnieszka Sznyk, Robert Sroka, Michał Purol, Marcin Milczarski, Franjo Mlinaric, Piotr Kowalik.
  • Jak zawsze, też od 18 lat, uczestnictwo w rankingu pozostaje bezpłatne i nie rodzi żadnych zobowiązań. Wystarczy wypełnić i przesłać ankietę.

Aby wziąć udział w Rankingu ESG, wystarczy przesłać do nas stosowną informację. W tym roku do wyboru są dwa adresy. Ten z poczty Google został utworzony ze względu na fakt, że pierwotny adres czasami „nie przechodził” przez zabezpieczenia serwerów pocztowych w niektórych firmach. Oto wspomniane adresy e-mail: ranking_esg@rankingodpowiedzialnychfirm.pl oraz awaryjny: rankingodpowiedzialnychfirm@gmail.com.

Po otrzymaniu zgłoszenia, prześlę dokumenty rankingu oraz link do ankiety on-line, a w razie potrzeby, również ankietę w wersji edytowalnej (czyli w Wordzie).

W razie jakichkolwiek pytań związanych z Rankingiem Odpowiedzialnych Firm, można się z nami kontaktować również przez profil Rankingu na Facebooku. W sekcji Archiwum na stronie Rankingu ESG mogą też Państwo pobrać poprzednie edycje rankingu.

Scroll to Top