Startupy Pozytywnego Wpływu 2018 – Wyniki

Startupy Pozytywnego Wpływu – Wyróżnieni Finaliści

Nazwa firmyAdres WWWOpis pomysłu
Biosecowww.bioseco.comOd ponad 5 lat tworzy rozwiązania umożliwiające ochronę ptaków na farmach wiatrowych oraz system dla lotnisk, który pomaga w zapewnieniu bezpieczeństwa pasażerom samolotów. Oferuje Multirejestrator - innowacyjne urządzenie do automatycznego wykrywania ptaków i innych obiektów w przestrzeni powietrznej.
Holoroadwww.holoroad.euHolo_App to aplikacja przeznaczona do użytku ze smartfonem i zestawem VR, zaprojektowana w celach kompensowania i rehabilitacji następstw upośledzenia wzroku oraz opóźnienia rozwoju wtórnych chorób neurologicznych. Dzięki pierwszemu na świecie programowi rehabilitacji wzroku, umożliwiamy nowym pacjentom korzystanie z terapii widzenia.
Kosmos dla Dziewczynekwww.kosmosdladziewczynek.plDziewczynki mają moc! Dorastając, często tracą poczucie swojej siły i wartości. Chcemy, by zawsze wiedziały, że mogą podążać różnymi drogami i spełniać swoje marzenia. Fundacja Kosmos dla Dziewczynek tworzy środowisko wolne od ograniczających dziewczynki stereotypów. Wydaje magazyn, prowadzi szkolenia i warsztaty, zabiera głos w dyskusjach publicznych.
Leżę i Pracuję www.lezeipracuje.plTo pierwsza agencja marketingowa, która powstała po to, by dać pracę osobom sparaliżowanym. Daje osobom niepełnosprawnym pracę, która zmienia ich życie, wzbogacając je o nowe doświadczenia, nowe relacje z ludźmi, nowe umiejętności czy nowe cele. Leżę i Pracuję to także kampania społeczna na rzecz zatrudniania osób sparaliżowanych, a także twórca innowacyjnego rozwiązania do łączenia pracodawców.
Pszczelariumwww.pszczelarium.plFirma stawia pasieki i opiekuje się pszczołami przez cały rok. Dzięki niej można się cieszyć miodem z własnej pasieki. Firma przyczynia się też do zwiększania populacji pszczoły miodnej oraz zwiększenia bioróżnorodności roślin w mieście.
Wióry lecąwww.wioryleca.plMiejska stolarnia dla amatorów, którzy tworzą meble lub dają starym przedmiotom nowe życie. Mogą oni liczyć na naukę stolarki, renowacji mebli i tapicerki. Organizacja powstała z myślą o kobietach, ale dołączyli do niej również mężczyźni.

Startupy Pozytywnego Wpływu – Finaliści

Nazwa firmyAdres WWW
Biblioteka Ubrańwww.bibliotekaubran.pl
Deaf Respectwww.deafrespect.com
DEKOEKOwww.dekoeko.com
DrOmnibuswww.dromnibus.com
Earth-Heartwww.earth-heart.pl
Gererewww.gerere.com
HandyShowerwww.handyshower.org
iniJOBwww.inijob.com
KOKOworldwww.kokoworld.pl
LokalnyRolnikwww.lokalnyrolnik.pl
Łąkawww.laka.org.pl
MAMA Pożyczawww.mamapozycza.pl
Manumaniawww.manumania.org
Nepalovewww.nepalove.com
Panatowww.panato.org
Planeta Kreatorówwww.designathonworks.pl
Polska Witalnawww.polskawitalna.pl
REC.ONwww.rec-on.eu
Simtilitywww.simtility.com
Social Wolveswww.zwolnienizteorii.pl
Use Bikewww.usebike.pl
Vegiwww.vegi.eu
WoshWoshwww.woshwosh.pl
Życie jest fajnewww.fundacjaergosum.pl
Scroll to Top