Startupy Pozytywnego Wpływu 2019 – finaliści

NazwawwwOpis
Airrorairror.plSystem mierzący zanieczyszczenia powietrza i automatyzowany system nasadzenia zieleni, która poprawia jakość powietrza.
Bezmięsny Mięsnywww.bezmiesnymiesny.plProdukty, które smakują, wyglądają i zachowują się w kuchni jak mięso, ale powstają bez składników odzwierzęcych.
Bio2materialsbio2materials.comPrzerób wytłoczyn z jabłek na skóropodony materiał, który można wykorzystywać w podobny sposób, jak skrórę naturalną.
Cantinocantino.plProdukcja przyjaznych dla środowiska, w pełni biodegradowalnych, jednorazowych opakowań ekologicznych.
EcoBeanecobean.plplstart-plPrzetwarzanie odpadów pozostałych po kawie, które dzięki zastosowanej technologii, zamieniane są w czystą energię.
Foodsiwww.foodsi.plAplikacja umożliwiająca zakup tańszego posiłku z restauracji, który nie został wykupiony wcześniej, a pozostawiony uległby zepsuciu.
GOOD WOOD Polandgoodwoodpoland.plDrewniane zabawki wspierające rozwój ruchowy dzieci. Budowane tylko z naturalnych materiałów, z uwzględnieniem potrzeb maluchów.
Jan Barbajanbarba.comEkologiczne kosmetyki, w tym naturalne perfumy, których proces wytwarzania nawiązuje do perfumiarstwa z połowy XIX wieku.
Mydlarnia Cztery Szpakiwww.4szpaki.plNaturalne kosmetyki bez plastikowych opakowań, m. in. szampony w kostce i dezodoranty w kremie.
Nieteraznieraz.plLinia ekologicznych, wegańskich środków czystości produkowanych i dystrybuowanych zgodnie z zasadami zero waste.
Offeeoffee.plDonice wytwarzane z fusów oraz z biodegradowalnego polimeru. Wewnętrzna część donicy rozpuszcza się po zetknięciu z bakteriami żyjącymi w glebie.
RoślinnieJemyroslinniejemy.orgWsparcie dla właścicieli lokali gastronomicznych i producentów żywności we wprowadzaniu roślinnych produktów i dań.
Solace Housingsolace.houseProjektowanie domów o parametrach, które pozwolą na ograniczenie poboru energii i kosztów utrzymania domu, do możliwego minimum.
Some Wear Elsesome-wear-else.comSklep online i stancjonarny z modą zrównoważoną, organiczną, wegańską, etyczną, fair-trade oraz zaangażowaną społecznie.
Wege Siostrywww.wegesiostry.plProdukcja wegańskiej alternatywy dla serów, z wykorzystaniem najlepszych, naturalnych składników, w tym żywych kultur bakterii.
Woskowijki by Maluwww.woskowijki.plWytwarzanie naturalnej alternatywy dla folii spożywczej, tworzonej z organicznej bawełny i wosku pszczelego.
Scroll to Top