Panel Pozytywnych Postaci

Daria Andrews

Daria Andrews

Dyrektor Marketingu Akademii Leona Koźmińskiego, Członek Zarządu Kozminski Business Hub

Manager  z ponad 15 –letnim doświadczeniem. Od 11 lat na stanowisku Dyrektora Biura Marketingu Akademii Leona Koźmińskiego aktywnie i kreatywnie uczestniczy w tworzeniu i aktualizacji strategii uczelni, jej misji oraz wyznaczaniu drogi rozwoju. Zarządza komunikacją marketingową uczelni w wymiarze krajowym i międzynarodowym, procesem  rekrutacji oraz wsparcia studentów. Współtwórca i członek zarządu Kozminski Business Hub, którego celem jest wsparcie nowych i istniejących biznesów w oparciu o doświadczenie doradczo – mentorskie uczelni. Od 2016 roku członek zarządu Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich PROM. Zafascynowana nowymi technologiami. Prywatnie matka 17 letniego syna i szczęśliwa posiadaczka psa rasy nieustalonej.

Dominika Bettman

Dominika Bettman

Prezeska zarządu, CEO, Siemens Polska, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Od 20 lat zarządza finansami w Siemensie. Nadzoruje wielkie projekty infrastrukturalne w energetyce i kolejnictwie. Ekonomistka, finansistka. Absolwentka Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Advanced Management Program IESE w Barcelonie.

Działa na rzecz etyki i społecznej odpowiedzialności biznesu oraz różnorodności, w tym zwiększenia udziału młodych w działaniu przedsiębiorstw i w życiu publicznym oraz aktywności kobiet w gospodarce. Zainteresowania: zarządzanie firmą i finansami, odpowiedzialne przywództwo, globalne trendy, nowoczesne technologie. Reprezentuje Siemensa w Konfederacji Lewiatan. Członkini Konwentu Doradców Politechniki Warszawskiej. Wchodzi w skład jury Nagrody Naukowej Siemensa.  Wiceprezeska Stowarzyszenia Kongres Kobiet. Występuje z wykładami poświęconymi zrównoważonemu rozwojowi i etyce w biznesie. W 2014r. wyróżniona w konkursie Sukces pisany szminką w kategorii Korporacja.

Izabela Błażowska

Izabela Błażowska

przedsiębiorca, społecznik i angel investor

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz studiów podyplomowych w zakresie zrównoważonego biznesu na Uniwersytecie Cambridge. Współtworzyła wiele projektów biznesowych (m.in. fastdeal.pl, challengerocket.com, globalo.pl). Inwestuje także w przedsięwzięcia na wczesnym etapie rozwoju. W wolnym czasie śpiewa. Z końcem 2016 roku nagrała debiutancki album pt. „Dare to Dream” inspirowany tekstami poezji. E. Bronte. Mama Soni i Borysa, wychowująca w duchu rodzicielstwa bliskości.

Zbigniew Bochniarz

Zbigniew Bochniarz

Katedra Przedsiębiorczości i Etyki w Biznesie ALK

Ekonomista, od 1986 roku pracował jako profesor wizytujący na University of Minnesota, współtworzył Center for Nations in Transition w Humphrey Institute. Był doradcą Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) dla Wschodniej Europy. Jest członkiem Rady Programowej Fundacji Ekonomistów Środowiska i Zasobów Naturalnych w Białymstoku, członkiem założycielem fundacji Partnerstwo dla Środowiska w Krakowie, współzałożycielem Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju.

Paula Bruszewska

Paula Bruszewska

Prezes fundacji Social Wolves,twórca praktycznej olimpiady Zwolnieni z Teorii

 

Wielokrotnie nagradzana w konkursach m.in w Forbes 30 under 30 Europe, finalistka Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, absolwentka Szkoły Głównej Handlowej oraz Universität St. Gallen w Szwajcarii. Uznawana za jedną z najbardziej obiecujących kobiet biznesu działającą w branży edukacyjnej za co została wyróżniona w projekcie „Jutronauci” Gazety Wyborczej. Ekonomistka, specjalistka w zakresie rynku pracy, perspektyw zawodowych młodych ludzi oraz kobiet w biznesie.

 

Piotr Bruździak

Piotr Bruździak

Członek Zespołu Zarządzającego Stena Recycling Sp. z o.o. i Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu

W swojej codziennej pracy kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju dbając o to, by rozwiązania proponowane Klientom Stena pozwalały im realizować cele biznesowe i jednocześnie dawały wymierne korzyści środowisku i społeczeństwu. Jest on również jednym z inicjatorów konkursu Stena Circular Economy Award, który ma na celu wyłonienie efektywnych rozwiązań oraz kreatywnych koncepcji związanych z Gospodarką Obiegu Zamkniętego.

 

 

Michał Jan Cichy

Michał Jan Cichy

Prezes Stowarzyszenia „Polski Ruch Czystszej Produkcji”

Prezes Stowarzyszenia „Polski Ruch Czystszej Produkcji”. Licencjonowany Rzeczoznawcza-Ekspert ds. Czystszej Produkcji FSNT-NOT. Redaktor naczelny „Czystszej Produkcji i Eko-zarządzania”. Kierownik merytoryczny nowo uruchamianych studiów podyplomowych na Politechnice Śląskiej „Gospodarka o obiegu zamkniętym i czystsza produkcja w praktyce”. Absolwent studiów podyplomowych „CSR – strategia odpowiedzialnego biznesu” (ALK).

Anna Czarczyńska

Anna Czarczyńska

ekonomistka, Akademia Leona Koźmińskiego

Doktor nauk ekonomicznych, studiowała na Uniwersytecie Warszawskim i Sussex University. Dziekan kierunku Ekonomia i kierownik Akademii Kompetencji Menadżera na Akademii Leona Koźmińskiego. Konsultant i trener biznesu, lider projektów międzynarodowych. Radca ekonomiczny ambasady RP w Helsinkach. Autorka publikacji z dziedziny ekonomii, zarządzania oraz zrównoważonego rozwoju. 

Katarzyna Dulko-Gaszyna

Katarzyna Dulko-Gaszyna

Kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Retail

Katarzyna Dulko-Gaszyna jest odpowiedzialna za realizację strategii zrównoważonego rozwoju w sieci sklepów IKEA w Polsce od 2011 roku. Wcześniej kierowała działaniami CSR w branży wydawniczej (grupa mediowa RASP). Główne obszary eksperckie to odpowiedzialna konsumpcja i komunikacja, strategia zrównoważonego rozwoju produktów i serwisów, zarządzanie surowcami wtórnymi z naciskiem na zamknięty obieg oraz kampanie społeczne.

Ukończyła studia m.in. z zakresu politologii oraz zarządzania środowiskowego na Uniwersytecie Jagiellońskim, Politechnice Warszawskiej oraz na niemieckich Uniwersytetach w Hamburgu i Bremie. Mieszka z rodziną w Warszawie, pochodzi z Oświęcimia.

Krzysztof Grochowski

Krzysztof Grochowski

Partner Zarządzający funduszu Simpact

Partner Zarządzający funduszu Simpact. Jednocześnie zarządza spółką CoFund realizującą usługi doradcze oraz audytowe. Od lat związany z Funduszem Współpracy, gdzie koordynuje prace biura wsparcia sektora publicznego. Ekspert wielu instytucji wdrażających programy pomocowe, uczestniczył w tworzeniu modelu funkcjonowania oraz realizacji polityki inwestycyjnej kilku funduszy VC w Polsce.

Dorota Nowicka

Dorota Nowicka

Kierownik Działu Innowacji Społecznych w FFW, Pełnomocnik Zarządu ds. rozwoju CSR

Od ponad 12 lat zaangażowana w tworzenie i wdrażanie  projektów krajowych oraz zagranicznych,  w tym finansowanych ze środków UE, dotyczących  wspierania przedsiębiorczości, ekonomii społecznej, edukacji zawodowej, innowacji społecznych  i zrównoważonego rozwoju.

Marta Karwacka

Marta Karwacka

socjolożka biznesu, ekspertka ds. CSR, prowadzi blog How to Wear Fair?

Socjolożka biznesu. Jest przekonana, że zarządzanie przez wartości ma sens. Mocno wierzy, że świadomi konsumenci to nieodłączny element społecznej odpowiedzialności firm. Jest ekspertką zewnętrzną FOB; jurorką konkursu Verba Veritatis i Sustainable Fashion Award 2018. Współtworzy Koalicję na rzecz Gospodarki Obiegu Zamkniętego RECONOMY. Prowadzi blog How to Wear Fair?

 

 

Virginie Little

Virginie Little

założycielka firmy Little Greenfinity, doradztwo w zakresie zrównoważonego rozwoju i CSR

Mając na celu propagować filozofię zero waste i GOZ oraz inkluzywną społeczność, Little Greenfinity pomoże firmom redukować ich ślad ekologiczny i powiększyć ich pozytywny wpływ społeczny dzięki programom/szkoleniom/warsztatom oraz wydarzeniom kierowanym do publiczności od 5 do 105 lat.

Paulina Kaczmarek

Paulina Kaczmarek

Manager w zespole Sustainability Consulting CE w Deloitte

Odpowiada za doradztwo strategiczne i operacyjne dla firm w obszarze zrównoważonego rozwoju. Koordynuje opracowanie i wdrożenie strategii i programów CSR, polityk zrównoważonego łańcucha dostaw i różnorodności, opracowanie raportów w oparciu o wskaźniki GRI. Wcześniej pracowała w PwC i UNDP. Posiada dyplom Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Aga Osytek

Aga Osytek

przedsiębiorczyni społeczna, ambasadorka społeczności Głuchych, ekspertka komunikacji, trenerka biznesu

W latach 2013-2016 z sukcesem budowała markę Migam. Teraz tworzy Deaf Respect –  Agencję badawczo-marketingową i Akademię Rozwoju Głuchych. Doradczyni biznesu w zakresach: zarządzania misją społeczną, rozwijania wpływu społecznego, komunikacji, budowania marki i kultury organizacyjnej.

Mirella Panek-Owsiańska

Mirella Panek-Owsiańska

Ekspertka CSR, zarządzania różnorodnością i komunikacji społecznej

Członkini zarządu CSR Europe, wieloletnia prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu, jedna z założycielek fundacji Kosmos dla Dziewczynek. Autorka artykułów i komentarzy prasowych, wykładowczyni, mentorka, konsultantka i trenerka. Członkini jury wielu konkursów poświęconych komunikacji i CSR.

 

Ryszard Praszkier

Ryszard Praszkier

Badacz w Instytucie Studiów Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego

Jest badaczem w Instytucie Studiów Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego i wykładowcą Akademii Psychologii Przywództwa. Bada zmiany systemowe powodowane przez innowatorów społecznych oraz czynniki powodujące, że zmiana jest długofalowa i nieodwracalna. Bada  też mechanizmy zwiększające kreatywność jednostek i grup.

Autor i współautor wielu publikacji akademickich. Jego ostatnia książka „Empowering Leadership of Tomorrow”, wydana w 2018 roku przez Cambridge University Press w USA, jest o przywództwie umacniającym inicjatywy oddolne.

Jako praktyk pracował przez ponad 20 dla międzynarodowego stowarzyszenia innowatorów społecznych Ashoka, gdzie prowadził w wielu krajach świata wywiady z ponad 100 innowatorami.

Aleksandra Przegalińska

Aleksandra Przegalińska

Filozofka sztucznej inteligencji

Doktoryzowała się w dziedzinie filozofii sztucznej inteligencji w Zakładzie Filozofii Kultury Instytutu Filozofii UW, obecnie jest adiunktem w Center for Research on Organizations and Workplaces w Akademii Leona Kozminskiego. Aktualnie prowadzi badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life. Interesuje się rozwojem nowych technologii, zwłaszcza zaś technologii zielonej i zrównoważonej, humanoidalnej sztucznej inteligencji, robotów społecznych i technologii ubieralnych

Bolesław Rok

Bolesław Rok

Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu

Prof. ALK dr hab. Bolesław Rok jest dyrektorem Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu, Katedra Przedsiębiorczości i Etyki w Biznesie, Akademia Leona Koźmińskiego. Prowadzi studia podyplomowe „CSR. Cele Zrównoważonego Rozwoju w strategii firmy”, wspólnie z Deloitte, a także szkolenia i projekty dla firm w zakresie programów etyki i odpowiedzialności biznesu, gospodarki obiegu zamkniętego oraz zrównoważonego rozwoju. Współzałożyciel Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Koalicji na rzecz Gospodarki Obiegu Zamkniętego, członek Rady Programowej Instytutu Innowacyjna Gospodarka, współautor Rankingu Odpowiedzialnych Firm.

Jacek Siadkowski

Jacek Siadkowski

Przedsiębiorca Społeczny, współzałożyciel i CEO Gerere Fun for Good

Ekspert w obszarze grywalizacji, projektowania behawioralnego i przedsiębiorczości społecznej. Współzałożyciel polskiego rozdziału Kairos Society – globalnej sieci młodych przedsiębiorców prowadzących biznesy mające pozytywnie wpływać na świat. Jest na misji pozytywnego wpływu na życie miliona ludzi w ciągu następnych 5 lat.

 

Dawid Sokołowski

Dawid Sokołowski

Ewangelista ekonomii współpracy

Futurysta i Lider Zmian. Ewangelista ekonomii współpracy. Założyciel zwyczajny.pl. Założyciel Sieci Sensownego Biznesu. Studiował ekonomię biznesu na University of Bradford. Pracował ze startupami i inwestorami w Gildii Aniołów Biznesu, a także funduszu Zernike Meta Ventures. Interdyscyplinarny umysł eksplorujący złożoność i relacje pomiędzy biznesem, technologiami, psychologią ewolucyjną i ewolucją kulturową.

Dariusz Szwed

Dariusz Szwed

Przewodniczący Rady Programowej Zielonego Instytutu

Doradca Prezydenta ds. Zagranicznych, Urząd Miejski w Słupsku. Ekonomista, ekspert ds. zrównoważonego rozwoju (ZR), przewodniczący Rady Programowej Zielonego Instytutu. Były doradca m.in. Ministra Środowiska, Grupy Zielonych w Parlamencie Europejskim, współpracownik m.in. Greenpeace, WWF, IUCN, Banku Światowego. 2004-11 przewodniczący partii Zieloni. Doradca Prezydenta Słupska ds. Zagranicznych. Autor publikacji nt. zielonej polityki i ZR.

Bogna Świątkowska

Bogna Świątkowska

Prezeska zarządu Fundacji Bęc Zmiana

Pomysłodawczyni, fundatorka i prezeska zarządu Fundacji Bęc Zmiana, z którą zrealizowała kilkadziesiąt projektów poświęconych przestrzeni publicznej, architekturze, sztuce współczesnej i projektowaniu, a także konkursów adresowanych do architektów i dizajnerów młodego pokolenia. Inicjatorka i wydawca ogólnopolskiego magazynu społeczno-kulturalnego „Notes.na.6.tygodni”. Wcześniej naczelna pierwszego popkulturalnego miesięcznika „Machina” (1998-2001), autorka licznych tekstów, wywiadów, reportaży, programów radiowych i telewizyjnych poświęconych współczesnej kulturze popularnej. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2014). Członkini Rady Architektury i Przestrzeni Publicznej Warszawy oraz Zespołu ds. Miejskich Polityk Kulturalnych przy Narodowym Centrum Kultury.

Katarzyna Wierzbowska

Katarzyna Wierzbowska

Inicjatorka Sieci Przedsiębiorczych Kobiet

Przedsiębiorca społeczny, współzałożycielka i prezeska zarządu Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, inicjatorka Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, współzałożycielka Klubu Inwestorek Indywidualnych Black Swan Fund. Business Angel Inwestorka. Z wykształcenia cybernetyk, absolwentka krakowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego, uzyskała dyplom typu MBA programu Copernic na francuskich uczelniach.