Panel Pozytywnych Postaci

Dominika Bettman

Dominika Bettman

Prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu; prezeska zarządu (CEO) oraz dyrektorka Digital Industries spółki Siemensa w Polsce

Przedtem prezeska ds. finansowych (CFO) spółki. Z Siemensem związana od blisko 25 lat. Absolwentka Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Advanced Management Program IESE w Barcelonie. Ekonomistka z wykształcenia, humanistka z natury. Orędowniczka społecznej odpowiedzialności biznesu, aktywizacji kobiet (głównie w naukach i branżach technologicznych); propagatorka idei różnorodności i zarządzania włączającego. Przedkłada czyny nad słowa, jest więc aktywnie obecna w gremiach i inicjatywach, których działania są zgodne z kanonem jej wartości. Przewodniczy Forum Odpowiedzialnego Biznesu, jest wiceprezydentką Konfederacji Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”, członkinią rady programowej OEES, przewodnicząca Rady Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji oraz zasiada w Radzie Dostępności powołanej przez Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej. W kwietniu 2019 roku powołana przez Senat Politechniki Warszawskiej do Rady Uczelni. Wierzy w to, co robi. Robi to, w co wierzy.

Dorota Nowicka

Dorota Nowicka

Kierownik Działu Innowacji Społecznych w FFW, Pełnomocnik Zarządu ds. rozwoju CSR

Od ponad 15 lat zaangażowana w tworzenie i wdrażanie  projektów krajowych oraz zagranicznych,  w tym finansowanych ze środków UE, dotyczących  wspierania przedsiębiorczości, ekonomii społecznej, edukacji zawodowej, innowacji społecznych  i zrównoważonego rozwoju.

Marta Karwacka

Marta Karwacka

socjolożka biznesu, ekspertka ds. CSR, prowadzi blog How to Wear Fair?

Socjolożka biznesu, właścicielka firmy doradczej SENSA Sustainable Thinking. Jest przekonana, że zarządzanie przez wartości ma sens biznesowy i społeczny. Mocno wierzy, że świadomi konsumenci to nieodłączny element społecznej odpowiedzialności firm. Jest jurorką konkursu Verba Veritatis i Ub-Cycle. Wykładowca ALK, laureatka ELLE Style Awards 2018 za promowanie odpowiedzialności w branży mody. Prowadzi blog How to Wear Fair.

Paulina Kaczmarek

Paulina Kaczmarek

Manager ds. Zrównoważonego Rozwoju w grupie spółek DANONE

Odpowiada za realizację wizji „One Planet. One Health” w 13 krajach Europy Środkowej wraz z krajami bałtyckimi i nordyckimi. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując kilkanaście lat w konsultingu, w takich firmach jak Deloitte, czy PwC gdzie odpowiadała za świadczenie usług doradczych w zakresie zrównoważonego rozwoju. Ma na koncie kilkadziesiąt projektów dla klientów z różnych branż. Pasjonatka działań na rzecz zmiany społecznej i ochrony dzikiej przyrody. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego.

Aga Osytek

Aga Osytek

przedsiębiorczyni społeczna, ambasadorka społeczności Głuchych, ekspertka komunikacji, trenerka biznesu

W latach 2013-2016 z sukcesem budowała markę Migam. Teraz tworzy Deaf Respect –  Agencję badawczo-marketingową i Akademię Rozwoju Głuchych. Doradczyni biznesu w zakresach: zarządzania misją społeczną, rozwijania wpływu społecznego, komunikacji, budowania marki i kultury organizacyjnej.

Mirella Panek-Owsiańska

Mirella Panek-Owsiańska

Ekspertka CSR, zarządzania różnorodnością i komunikacji społecznej

Członkini zarządu CSR Europe, wieloletnia prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu, jedna z założycielek fundacji Kosmos dla Dziewczynek. Autorka artykułów i komentarzy prasowych, wykładowczyni, mentorka, konsultantka i trenerka. Członkini jury wielu konkursów poświęconych komunikacji i CSR.

 

Bolesław Rok

Bolesław Rok

Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu

Prof. ALK dr hab. Bolesław Rok jest dyrektorem Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu, Katedra Przedsiębiorczości i Etyki w Biznesie, Akademia Leona Koźmińskiego. Prowadzi studia podyplomowe „CSR. Cele Zrównoważonego Rozwoju w strategii firmy”, wspólnie z Deloitte, a także szkolenia i projekty dla firm w zakresie programów etyki i odpowiedzialności biznesu, gospodarki obiegu zamkniętego oraz zrównoważonego rozwoju.

Jacek Siadkowski

Jacek Siadkowski

Przedsiębiorca Społeczny, współzałożyciel i CEO Gerere Fun for Good

Ekspert w obszarze grywalizacji, projektowania behawioralnego i przedsiębiorczości społecznej. Współzałożyciel polskiego oddziału Kairos Society – globalnej sieci młodych przedsiębiorców prowadzących biznesy mające pozytywnie wpływać na świat.

 

Katarzyna Wierzbowska

Katarzyna Wierzbowska

Inicjatorka Sieci Przedsiębiorczych Kobiet

Przedsiębiorca społeczny, współzałożycielka i prezeska zarządu Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, inicjatorka Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, współzałożycielka Klubu Inwestorek Indywidualnych Black Swan Fund. Business Angel Inwestorka. Z wykształcenia cybernetyk, absolwentka krakowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego, uzyskała dyplom typu MBA programu Copernic na francuskich uczelniach.

Katarzyna Wągrowska

Katarzyna Wągrowska

Aktywistka społeczna

Autorka bloga Ograniczam Się i książki „Życie zero waste. Żyj bez śmieci i żyj lepiej”(2017). Inicjatorka akcji Givebox Poznań (2016), w ramach której na ulicach miasta uruchomiono 5 szaf do wymiany rzeczami. Współzałożycielka Po-Dzielni (2018) – pierwszego w Polsce freeshopu z prawdziwego zdarzenia, oraz stowarzyszenia Po-Dzielnia Centrum Ekonomii Współdzielenia. Działa na rzecz edukowania w zakresie redukcji odpadów, recyklingu, świadomej mody (slow fashion), aktywizacji społecznej.

Paulina Górska

Paulina Górska

Promotorka ekologicznego stylu życia, ekoaktywistka, pasjonatka CSR

Promotorka ekologicznego stylu życia, ekoaktywistka, pasjonatka CSR. Managerka zarządzająca produktami internetowymi – ostatnio CEO jednej ze spółek w Wirtualna Polska Media. Prowadzi w mediach  społecznościowych popularne profile @eko.paulinagorska, obserwowane przez kilkadziesiąt tysięcy osób. Autorka bloga paulinagorska.com. Prelegentka na konferencjach dotyczących zrównoważonego stylu życia. Prowadzi prezentacje w temacie ekologicznej transformacji życia oraz w obszarze świadomości problemów ekologicznych na świecie dla przedsiębiorstw, samorządów, instytucji. Zawodowo zarządzała produktami internetowymi w spółkach mediowych. Na co dzień mama Apolonii i Gai. Praktykuje ekologiczny styl życia we własnej rodzinie. Socjolożka, absolwentka UMK w Toruniu oraz podyplomowych studiów zrównoważonego rozwoju na ALK w Warszawie.

Monika Kulik

Monika Kulik

Ekspertka ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Orange Polska

Odpowiada za przygotowanie i realizację strategii społecznej odpowiedzialności firmy, raportowanie pozafinansowe, proces dialogu z interesariuszami oraz realizację programów z zakresu integracji cyfrowej. Członkini Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Doktorantka Zarządzania na Akademii L.Koźmińskiego.

Michał Miszułowicz

Michał Miszułowicz

Fintech Partnership Manager w Zespole Cyfrowej Transformacji, BNP Paribas Bank Polska

Pracę w sektorze bankowym rozpoczął w 2005 roku w BRE Banku. Od 2007 roku związany z Grupą BNP Paribas. Zaczynał od bieżącej obsługi klientów korporacyjnych, potem przeszedł do obszaru Business Development i Cash Management. Był członkiem zespołu Centrum Innowacji BNP Paribas, gdzie pracował nad  wewnętrznymi innowacjami i tworzył podstawy do współpracy z dostawcami najnowocześniejszych rozwiązań. Reprezentował linię biznesową bankowości korporacyjnej w projektach PSD i MiFID oraz przy integracji Fortis Bank z BNP Paribas. Team Leader odpowiedzialny za raportowanie zarządcze bankowości korporacyjnej oraz koordynowanie projektów z Grupy BNP Paribas. Doświadczony Doradca Klienta Korporacyjnego. Od 2017 w Fintech Partnership Manager w Zespole Cyfrowej Transformacji. Współorganizował dwie edycje BNP International Hackathon oraz MIT Innovators Under 35. Mentor w programach szkoleniowych akceleracyjnych dla startupów z obszaru fintech i insurtech.

Martyna Zastawna

Martyna Zastawna

Założycielka WoshWosh

Propagatorka idei zero waste i odpowiedzialności społecznej w biznesie. Założycielka WoshWosh (pierwszej na świecie firmy odnawiającej obuwie), wykładowczyni społecznej odpowiedzialności biznesu oraz mentorka skupiająca się na aktywizacji kobiet. Ratuje ginące rzemiosło i pomaga chronić przed likwidacją zagrożone zakłady rzemieślnicze. Udowadnia, że od podstaw można zbudować unikatowy biznes oraz że nie tylko korporacje z wielkimi budżetami mogą działać społecznie. Miłośniczka filozofii,
sztuki i estetyki w każdym calu.

Małgorzata Zdzienicka

Małgorzata Zdzienicka

Przedsiębiorczyni i ekspertka zrównoważonego rozwoju w biznesie

Wspieram przedsiębiorców w transformacji społecznej i środowiskowej. Kibicuję firmom, które swoją misję społeczną rozwijają w dobrze prosperujący biznes, zdobywając serca pracowników i konsumentów. Z wykształcenia psycholog społeczny, z doświadczeniem zawodowym po 10 lat w dyplomacji i bankowości,  a od 5 lat dydaktyka z etyki i społecznej odpowiedzialności biznesu na UW.  

Magdalena Olborska

Magdalena Olborska

CSV and Partnership Manager, Samsung Electronics Polska

W firmie Samsung odpowiada za projekty z zakresu odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego biznesu, szczególnie w obszarze edukacji i rozwoju przedsiębiorczości. Od 2017 roku prowadzi sieć Samsung Inkubatorów w Polsce, w tym inkubator dla start-upów #dlaPlanety tworzących rozwiązania w duchu SDGs. Wcześniej związana z rynkiem ubezpieczeniowym, m.in. członek zarządu Fundacji PZU. W PZU kierowała też zespołem sponsoringu, prewencji i CSR realizując projekty w zakresie wspierania kultury, organizacji imprez biegowych, bezpieczeństwa  drogowego oraz profilaktyki zdrowotnej. Posiada również doświadczenie w PR i komunikacji wewnętrznej. Dyplomowany CSR Manager, wykształcenie: ekonomia i stosunki międzynarodowe.

Maciej Otrębski

Maciej Otrębski

Strategic Partnerships Manager w „RoślinnieJemy”

Strategic Partnerships Manager w kampanii „RoślinnieJemy”, gdzie zajmuje się współpracą z przedsiębiorcami oraz doradztwem strategicznym w zakresie umiejętnego wykorzystania rosnącej popularności produktów roślinnych w branży spożywczej. Odpowiada za koncepcję i program konferencji Plant-Powered Perspectives. Organizator TEDxKraków, współpracuje także z agencją strategiczną Change Pilots. Wcześniej zaangażowany w Eataway, największą platformę meal-sharingową w centralnej części Europy. Absolwent ekonomii na UEK.

Joanna Gajda-Wróblewska

Joanna Gajda-Wróblewska

Ekspertka ds. społecznej odpowiedzialności biznesu w Biurze CSR, BNP Paribas Bank Polska

Od 2015 roku w Banku BNP Paribas odpowiada za wzmacnianie świadomości pracowników w zakresie CSR i zrównoważonego rozwoju, rozwijanie wpływu społecznego Banku, współpracę Banku z organizacjami społecznymi, zaangażowanie społeczne pracowników oraz tematykę ekonomii społecznej. Absolwentka studiów podyplomowych Manager CSR na Collegium Civitas. Prywatnie społeczniczka, mama Tymona, pasjonująca się edukacją wczesnodziecięcą i wychowująca w duchu rodzicielstwa bliskości.

Anna Wrzosek

Anna Wrzosek

Centrum UNEP/GRID-Warszawa

Prawniczka, absolwentka studiów podyplomowych „CSR. Cele zrównoważonego rozwoju w strategii firmy oraz współautorka raportu „Startupy pozytywnego wpływu. Radykalna Innowacja Społeczna”. W Centrum UNEP/GRID-Warszawa odpowiada za program Climate Leadership, który buduje społeczność liderów realnej zmiany w biznesie na rzecz neutralności klimatycznej.

Adrian Migoń

Adrian Migoń

Prezes Zarządu Youth Business Poland

Można go nazwać „ojcem” wielu znaczących projektów biznesowych, z których skorzystało już ponad 600 firm. Jest przedsiębiorcą społecznym i ekspertem z zakresu przedsiębiorczości i mentoringu. Od 2008 roku wspiera początkujących przedsiębiorców w rozwoju ich firm poprzez działalność Fundacji Inkubator Technologiczny (FIT)  i program Mentoringowy Youth Business Poland (YBP). Prezes Zarządu Fundacji Inkubator Technologiczny i Youth Business Poland. Tworzy i organizuje projekty akceleracyjne i mentoringowe dla startupów. Prowadzi warsztaty i wykłady na temat przedsiębiorczości i rozwoju firmy.

Scroll to Top