Ranking Odpowiedzialnych Firm 2020 – Wyniki, klasyfikacja generalna

 FirmaBranżaEtyczna kultura organizacyjnaZrównoważone zarządzaniePozytywny wpływWybrane wskaźniki odpowiedzialnościSUMA
1BNP Paribas Bank PolskaBankowość sektor finansowy i ubezpieczeniowy120120120140500
1ING Bank SlaskiBankowość sektor finansowy i ubezpieczeniowy120120120140500
2Santander Bank PolskaBankowość sektor finansowy i ubezpieczeniowy120120120130490
2STU ERGO Hestia Bankowość sektor finansowy i ubezpieczeniowy120120110140490
2Coca-Cola HBC PolskaDobra konsumpcyjne farmacja120120110140490
2PolpharmaDobra konsumpcyjne farmacja120110120140490
2SchenkerUsługi handel i transport120120120130490
3Signify PolandProdukcja przemysłowa120100120140480
3Grupa RabenUsługi handel i transport120110120130480
4Orange PolskaUsługi handel i transport120110120120470
5CCCDobra konsumpcyjne farmacja100120120120460
5Grupa LotosPaliwa energetyka wydobycie120100110130460
5Polskie Sieci ElektroenergetycznePaliwa energetyka wydobycie12012090130460
5PGE Polska Grupa EnergetycznaPaliwa energetyka wydobycie110110120120460
5Cemex PolskaProdukcja przemysłowa110120100130460
6Bank MillenniumBankowość sektor finansowy i ubezpieczeniowy90120120110440
6PZUBankowość sektor finansowy i ubezpieczeniowy12011012090440
6Carlsberg PolskaDobra konsumpcyjne farmacja10012090130440
6BudimexUsługi handel i transport110110110110440
7Kompania Piwowarska Dobra konsumpcyjne farmacja100100110120430
7Tesco PolskaUsługi handel i transport12090100120430
7L'Oreal Dobra konsumpcyjne farmacja1209090130430
8PKN OrlenPaliwa energetyka wydobycie12012070110420
8EneaPaliwa energetyka wydobycie90110120100420
9Bank PekaoBankowość sektor finansowy i ubezpieczeniowy12080100110410
9Żywiec ZdrójDobra konsumpcyjne farmacja12010090100410
9Wyborowa Pernod RicardDobra konsumpcyjne farmacja100100100110410
9T-Mobile PolskaUsługi handel i transport1208090120410
10SitechProdukcja przemysłowa12012040120400
11Lubelski Węgiel BogdankaPaliwa energetyka wydobycie1201008090390
11Tauron Polska EnergiaPaliwa energetyka wydobycie11070100110390
12mBankBankowość sektor finansowy i ubezpieczeniowy1108012070380
12LPPDobra konsumpcyjne farmacja1109080100380
12Energa Paliwa energetyka wydobycie1106012090380
12Bank Handlowy w WarszawieBankowość sektor finansowy i ubezpieczeniowy1208080100380
13BGKBankowość sektor finansowy i ubezpieczeniowy1101008080370
13Fabryki Mebli ForteProdukcja przemysłowa1201105090370
13Jeronimo Martins PolskaUsługi handel i transport1008010090370
13Geofizyka ToruńUsługi handel i transport1108080100370
14Provident PolskaBankowość sektor finansowy i ubezpieczeniowy1108070100360
14Volkswagen PoznańProdukcja przemysłowa1108060110360
14Fujitsu Technology SolutionsUsługi handel i transport100908090360
14Lidl PolskaUsługi handel i transport901108080360
14Kaufland Polska MarketyUsługi handel i transport120809070360
15AkzoNobelProdukcja przemysłowa100808090350
15Polskie Górnictwo Naftowe i GazownictwoPaliwa energetyka wydobycie1008010070350
15NSG GroupProdukcja przemysłowa1006070120350
15Górażdże CementProdukcja przemysłowa7012060100350
16EurocashUsługi handel i transport90809080340
17KGHM Polska MiedPaliwa energetyka wydobycie90907080330
17ShellPaliwa energetyka wydobycie120806070330
17Nowy StylProdukcja przemysłowa90708090330
17Canon PolskaUsługi handel i transport808060110330
17Wawel Dobra konsumpcyjne farmacja80709090330
18AmRestDobra konsumpcyjne farmacja805080110320
19Samsung PolskaDobra konsumpcyjne farmacja904010080310
19Sanofi Dobra konsumpcyjne farmacja110608060310
20PKO Bank Polski Bankowość sektor finansowy i ubezpieczeniowy100309080300
20BASF PolskaProdukcja przemysłowa100706070300
21Zakład UtylizacyjnyUsługi handel i transport905050100290
21Sela Sp. z o.o.Usługi handel i transport90407090290
21Kraków Airport Usługi handel i transport90608060290
22OGP Gaz-SystemPaliwa energetyka wydobycie100306090280
22Volkswagen Motor PolskaProdukcja przemysłowa120801070280
22VIVE GroupProdukcja przemysłowa508010050280
22ComarchUsługi handel i transport70806070280
23Poczta PolskaUsługi handel i transport90308060260
24Bank BPHBankowość sektor finansowy i ubezpieczeniowy100107070250
25Kuehne + NagelUsługi handel i transport70902060240
26Compensa TU SA Vienna Insurance GroupBankowość sektor finansowy i ubezpieczeniowy90304070230
27Credit Agricole Bank PolskaBankowość sektor finansowy i ubezpieczeniowy90602050220
28TimretProdukcja przemysłowa60401040150
29InterkadraUsługi handel i transport501020080
30Bama LogisticsUsługi handel i transport50002070