Ranking Odpowiedzialnych Firm 2019 – wyniki branżowe

Bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy

MscFirmaOdpowiedzialne prowadzenie biznesuPolityka zrównoważonego rozwojuZarządzanie pozytywnym wpływemWybrane wskaźniki odpowiedzialnościSuma
1BNP Paribas Bank Polska120120120110470
2Santander Bank Polska12012013090460
3STU Ergo Hestia12010013090440
4Bank Handlowy w Warszawie90110100110410
4ING Bank Śląski1201208090410
5Bank Gospodarstwa Krajowego10011012070400
5Bank Millennium12010011070400
5PZU12010010080400
6Provident Polska120808090370
7ANG Spółdzielnia1101007040320
8Aviva80609070300
9PKO Bank Polski 401008030250
10Fundacja mBanku80308050240
11Credit Agricole Bank Polska50301040130

Dobra konsumpcyjne, farmacja

MscFirmaOdpowiedzialne prowadzenie biznesuPolityka zrównoważonego rozwojuZarządzanie pozytywnym wpływemWybrane wskaźniki odpowiedzialnościSuma
1Polpharma110120130110470
2Coca-Cola HBC Polska12012090130460
3Kompania Piwowarska 12012011080430
3Żywiec Zdrój 10011013090430
4CCC12010012080420
4Danone10080130110420
4Nutricia10090120110420
5Carlsberg Polska12011080100410
6GSK9011011090400
7Wyborowa Pernod Ricard9080100120390
8L'Oreal 701009090350
9AmRest1005010040290
10Wawel80807040270

Paliwa, energetyka, wydobycie

MscFirmaOdpowiedzialne prowadzenie biznesuPolityka zrównoważonego rozwojuZarządzanie pozytywnym wpływemWybrane wskaźniki odpowiedzialnościSuma
1Grupa Lotos12012010080420
1PGE Polska Grupa Energetyczna12011012070420
2Polskie Sieci Elektroenergetyczne1101209090410
3Orlen12012011050400
4Energa 9012080100390
5Lubelski Węgiel Bogdanka1201106060350
6KGHM Polska Miedź1101107040330
6Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo1106012040330
7ENEA80408050250
8OGP GAZ-SYSTEM50704040200

Produkcja przemysłowa

MscFirmaOdpowiedzialne prowadzenie biznesuPolityka zrównoważonego rozwojuZarządzanie pozytywnym wpływemWybrane wskaźniki odpowiedzialnościSuma   
1Signify Poland100110110100420
2Grupa Azoty Puławy11012012060410
3Fabryki Mebli Forte12010010040360
3Velux Polska9010010070360
3Volkswagen Poznań6012010080360
4Lafarge w Polsce1201107040340
4SITECH1201106050340
4SumiRiko Poland1001108050340
5Górażdże Cement1001206050330
6Ceramika Paradyż1001009030320
6Danfoss Poland901007060320
7Toyota Motor Manufacturing Poland4010010070310
8Nowy Styl Group100807050300
93M90805070290
10Samsung805011040280
10Volkswagen Motor Polska601006060280
11Aperam Stainless Services&Solutions Poland601105050270
11BASF Polska801005040270
12AkzoNobel70804070260
12ANWIL Spółka Akcyjna701006030260
12Dell Products Poland70803080260
13VIVE Group40807030220
14Antalis Poland40504010140

Usługi, handel i transport

MscFirmaOdpowiedzialne prowadzenie biznesuPolityka zrównoważonego rozwojuZarządzanie pozytywnym wpływemWybrane wskaźniki odpowiedzialnościSuma
1Orange Polska12012013090460
2Schenker12012012070430
3Lyreco1201209080410
4Capgemini1001107080360
4LPP1101009060360
4Tesco Polska1001109060360
5Grupa Raben1101208040350
6Kaufland Polska Markety608012070330
7Kuehne + Nagel80808080320
8Fujitsu Technology Solutions100708060310
9Comarch608011040290
10Budimex901104040280
10DPD Polska90709030280
10Geofizyka Toruń508010050280
10Zakład Utylizacyjny607050100280
11Grupa Eurocash70706060260
11Kraków Airport 100601000260
12Bama Logistics60702090240
12Sodexo Polska90605040240
13Sela60603080230
14Interkadra 50002070